Ikebanademonstratsioon Viimsi Raamatukogus Ikebanademonstratsioon Viimsi Raamatukogus 21. novembril kell 13. 00 write(' '+ts1+ts2+' '); arso[no-Smpam)rientalis@gmail.com 56673448 Ikebanademonstratsioon Viimsi Raamatukogus
Viimsi Raamatukogu E - R 10 - 20,
L, P 10 - 16

Prangli harukogu E, K 12 - 18, T, N 10 - 16
Püünsi harukogu E, T, K, R 8:30 – 16:30 N 11 – 19
Lõuna 11:30 – 12:00

Randvere harukogu E – R 08:30 – 16:30
Lõuna 11:30 – 12:00


Reedel, 29. novembril on Viimsi raamatukogu korrastuspäevaks SULETUD!
E-kataloog    registreeru lugejaks siin

Ikebanademonstratsioon Viimsi Raamatukogus

21. novembril kell 13.00

Ikebanademonstratsioon Viimsi Raamatukogus
Foto: Peeter Langovits

Kalligraafia,  tušimaal  ja ikebanakunst kuuluvad nende Jaapani traditsioonilise kultuuri ilmingute hulka, mis on erakordselt populaarsed ka tänapäeval. Meistrite töid hinnatakse kõrgelt ning tušši, tušikivi, kvaliteetset riisipaberit ja pintsleid nimetatakse austava tiitliga “neli juveeli“.

 

Kalligraafiline luulerida või tušimaal koos elegantse asümmeetrilise ikebanaga kaunistab nii teetseremoonia toimumispaika kui ka traditsioonilises jaapani stiilis eluruumi alkoovi - tokonoma't.  Kõik nimetatud elemendid on alati hoolega valitud,  harmoneeruvad aastaajaga ning väljendavad austust kutsutud külalisele. Märksa rikkalikumad on aga ikebanad, mis kaunistavad templialtareid ja on mõeldud ohvianniks Buddhale. Lillede ohverdamise traditsiooni peetaksegi ikebanakunsti alguseks.

 

Tänapäeval on ikebanast kujunenud hinnatud kunstiliik, mis hõlmab paljusid kindlate kaanonitega klassikalisi koolkondi, aga ka uuenduslikumaid suundumusi, mis aga kõik lähtuvad ikebana põhiõpetusest kadō - lillede tee.

 

Laupäeval, 21. novembril algusega kell 13 on huvilistel võimalus saada osa Eesti-Jaapani Assotsiatsiooni ikebanaklubi liikmete demonstratsioonesinemisest. Esinevad Raili Klesment. Ivi Smidt, Helve Udam ja Inge Raondi, kelle tööd jäävad kaunistama lugemissaali, kus 6. detsembrini võib nautida Jaapani kunstniku Shiroki meeleolukat kalligraafia- ja tušimaalinäitust "Rütmid".  

 

NB! Üritusest osavõtjatel palume kanda maski!

 

Eesti-Jaapani Assotsiatsioon (EJA) loodi 1992. aastal eesmärgiga tutvustada Eestis jaapani keelt, kultuuri ja majandust ning arendada Jaapaniga igakülgset koostööd ja kultuurivahetust. EJA liikmeskonda kuulub tänaseks mitukümmend inimest erinevatelt erialadelt, teadlastest kultuuri- ja haridustöötajateni, kellest mitmed on või on olnud Jaapaniga seotud oma igapäevase töö tõttu. Assotsiatsiooni algatusel on korraldatud arvukalt kunstinäitusi ja kontserte, loenguid ja demonstratsioone, erilist tähelepanu on pööratud ikebanakunsti- ja keraamikaalasele koolitusele. Assotsiatsioonis tegutseb juba aastaid ikebanaklubi, mille liikmed on aktiivselt osalenud näitustel, kujundanud Jaapani Saatkonna vastuvõtte ning loonud meeleolu Jaapani keisri ja keisrinna Eesti visiidi ajal.

 

Lähem info:

Taimi Paves

56673448

Soovid kursis olla raamatukogus toimuvaga? Liitu uudiskirjaga

Kasutajatele
Lugejaks registreerimine, laenutamine, pikendamine, viivis, tagastuskast, tasulised teenused, raamatukogudevaheline laenutus, interneti ja WiFi kasutamine, erivajadustega lugeja


Veebilehe privaatsuspoliitika

Raamatukogust
Dokumendid, ajalugu, statistika, kogud, raamatukogu nõukogu

Harukogud
Prangli harukogu
Püünsi harukogu
Randvere harukogu

Lingikogu
Andmebaasid, lugemissoovitused,
lastele, E-kataloog

Sotsiaalmeedias

Kontaktandmed
Viimsi Raamatukogu
Registrikood: 75021706
Randvere tee 9
Haabneeme alevik
74001 Viimsi
Telefon 56882673
Lasteteenindus 54004033

Kodulehtede tegemine aara.ee

Ikebanademonstratsioon Viimsi Raamatukogus

Ikebanademonstratsioon Viimsi Raamatukogus

Foto: Peeter Langovits Kalligraafia , tušimaal ja ikebanakunst kuuluvad nende Jaapani traditsioonilise kultuuri ilmingute hulka, mis on erakordselt populaarsed ka tänapäeval Meistrite töid hinnatakse kõrgelt ning tušši, tušikivi, kvaliteetset riisipaberit ja pintsleid nimetatakse austava tiitliga “neli juveeli“ 21. novembril kell 13.00

Ikebanademonstratsioon Viimsi Raamatukogus

www.viimsiraamatukogu.ee © 2023 Viimsi Raamatukogu »