3D printerite kasutamine 3D printerite kasutamine Mälupulga saab 3D-kujundi valmides sisestada valitud 3D-printerisse ning printeris sobivate seadete valides panna 3D-kujund printima 3D printerite kasutamine
01.06 - 31.08 Viimsi Raamatukogu E - R 10 - 18,
L, P SULETUD

Prangli harukogu E - N 10 - 16
Püünsi harukogu E - R 9:00 - 16:30
Lõuna 11:30 – 12:00

Randvere harukogu E – R 9:00 – 16:30
Lõuna 11:30 – 12:00

24. juunil on Viimsi raamatukogu pühadeks SULETUD!

21. juunil on Randvere harukogu erandkorras SULETUD!
28. juunil on Randvere harukogu korrastuspäevaks SULETUD!
5. juulil on Randvere harukogu erandkorras avatud kell 9:00-15:00.
E-kataloog    registreeru lugejaks siin

3D printerite kasutamine

3D printerite kasutamine

Viimsi Raamatukogus on kaks 3D-printerit – Ultimaker 2+ ja Ultimaker S3.

3D-printimisega tegeleda soovijatele viime läbi koolitusi, kus tutvustame raamatukogus olevaid 3D printereid ja õpetame põgusalt nende kasutamist. Koolitusele palume registreerida e-posti aadressil .

 

3D-printimise koolituse läbinutel on 3D printerite kasutamiseks vaja ette broneerida aeg e-posti aadressil , kusjuures palume arvestada, et prinditöö peab mahtuma raamatukogu lahtioleku aja sisse ja lõppema tund aega enne raamatukogu sulgemist. See tähendab, et üks prinditöö võib  kesta maksimaalselt 9 tundi tööpäevadel ja 5 tundi nädalavahetusel.

 

Esimene prinditöö, mahus kuni 15 grammi, on raamatukogus põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastele tasuta. Tasuta on 3D-printimine, olenemata isikust või korrast, oma prindimaterjali olemasolul. Kaasavõetud prindimaterjal peab sobima valitud printeriga ja eelneva materjali peab välja võtma ning uue materjali sisestama ja vajalikud sätted seadistama 3D-printida sooviv isik ise raamatukogutöötaja juuresolekul.

 

3D-printerile Ultimaker 2+ sobivad filamendid on Ultimaker PLA, ABS, nailon, CPE, CPE+, polükarbonaat, TPU 95A filamendid.

3D-printerile Ultimaker S3 sobivad filamendid on Ultimaker PLA, Tough PLA, Nylon, ABS, CPE, CPE+, PC, TPU 95A, PP, PVA, Breakaway filamendid.

Täiskasvanutele rakendub 3D-printimisel hinnakiri olenemata asja suurusest või printimise korrast. Raamatukogus on olemas  PLA , Tough PLA ja PVA (vahematerjal) filamendid hinnaga 0.20 €/g. 

 

Teadmiseks, et 3D-printimisel võib minna vaja tugimaterjali ehk PVA filamenti keerulisemate geomeetriliste objektide väljaprintimiseks, sest 3D-printeritega ei ole võimalik nii-öelda õhku ehitada. 3D-printimiseks oleks üheks variandiks otsida sobilik 3D-objekt mõnelt vabavara Interneti leheküljelt, näiteks Thingiverse-st (www.thingiverse.com), ja see objekt alla laadida. Teiseks ja keerulisemaks variandiks 3D-printimisel oleks 3D-objekt ise luua, näiteks kasutades vabavara programme Tinkercad (https://www.tinkercad.com/) või SketchUp Free (https://www.sketchup.com/plans-and-pricing/sketchup-free), kuhu on võimalik teha kasutajakonto ja seejärel neid kasutada nii raamatukogu 3D-printeritega seotud arvutis kui ka koduarvutis. Valminud 3D-objekti saab seejärel tõsta raamatukogu arvutis olevasse CURA programmi (CURA programmiga ühilduvad failiüübid on .3MF; .OBJ ja .STL) ja selle suurust ja asetust veel vajadusel muuta ning seejärel saab valminud 3D-kujundi salvestada mälupulgale. Mälupulga saab 3D-kujundi valmides sisestada valitud 3D-printerisse ning printeris sobivate seadete valides panna 3D-kujund printima. 

Soovid kursis olla raamatukogus toimuvaga? Liitu uudiskirjaga

Kasutajatele
Lugejaks registreerimine, laenutamine, pikendamine, viivis, tagastuskast, tasulised teenused, raamatukogudevaheline laenutus, interneti ja WiFi kasutamine, erivajadustega lugeja


Veebilehe privaatsuspoliitika

Raamatukogust
Dokumendid, ajalugu, statistika, kogud, raamatukogu nõukogu

Harukogud
Prangli harukogu
Püünsi harukogu
Randvere harukogu

Lingikogu
Andmebaasid, lugemissoovitused,
lastele, E-kataloog

Sotsiaalmeedias

Kontaktandmed
Viimsi Raamatukogu
Registrikood: 75021706
Randvere tee 9
Haabneeme alevik
74001 Viimsi
Telefon 56882673
Lasteteenindus 54004033

Kodulehtede tegemine aara.ee

3D printerite kasutamine

3D printerite kasutamine

Viimsi Raamatukogus on kaks 3D-printerit – Ultimaker 2+ ja Ultimaker S3 3D-printimisega tegeleda soovijatele viime läbi koolitusi, kus tutvustame raamatukogus olevaid 3D printereid ja õpetame põgusalt nende kasutamist

3D printerite kasutamine

www.viimsiraamatukogu.ee © 2023 Viimsi Raamatukogu »