E-raamatud E-raamatud Google Books - e-raamatud, sh raamatute sisukorrad, katkendid peatükkidest Free eBooks - Vajalik kasutajaks registreerumine E-raamatud
01.06 - 31.08 Viimsi Raamatukogu E - R 10 - 18,
L, P SULETUD

Prangli harukogu E - N 10 - 16
Püünsi harukogu E - R 9:00 - 16:30
Lõuna 11:30 – 12:00

Randvere harukogu E – R 9:00 – 16:30
Lõuna 11:30 – 12:00


24. juunil on Viimsi raamatukogu pühadeks SULETUD!
E-kataloog    registreeru lugejaks siin

E-raamatud

Mis on e-raamat?

E-raamat on elektroonilisel kujul teos, mida saad lugeda eri seadmetega – arvuti, e-luger, nutitelefon, tahvelarvuti. E-raamatu fail on peamiselt epub- või pdf-vormingus, mis võimaldab e-raamatu teksti suurendada ja vähendada mugavaks lugemiseks.

E-teavikud on samamoodi autoriõigusega kaitstud nagu trükised. Autorikaitse all olevaid teoseid võib kasutada ainult isiklikuks otstarbeks. Selline kopeerimine et tohi taotleda ärilisi eesmärke.
Isiklikuks kasutamiseks kopeeritud teost võivad kasutada ka perekonnaliikmed ja lähim tutvusringkond. Teost ei tohi uuesti avaldada oma nime all, sellisel juhul on tegemist plagiaadiga. Teost ei tohi kasutada selliselt, et see võiks riivata autori au ja väärikust. Näiteks teose avaldamine kahtlase mainega veebisaidil.

 

Tutvustuseks:
Eesti Digiraamatute Keskus 
DIGIRA - e-raamatute kataloog

 

Abiinfo:
http://www.kriso.ee/cgi-bin/shop/ebookhelp.html

Tarkvara:

Calibre - Programm, millega saab oma e-raamatukogu hallata, erinevates seadmetes sünkroonida, muuta e-raamatute formaati.

 

Eestikeelsed lehed

DIGAR - Rahvusraamatukogu kasutajakeskkond, mis pakub juurdepääsu digitaalarhiivis talletatud väljaannetele. Nende hulgas on e-raamatuid, ajalehti, ajakirju, kaarte, noote, fotosid, postkaarte, plakateid, illustratsioone, audioraamatuid ning muusikafaile. Raamatute ja perioodika vorming on enamasti pdf või epub, pildimaterjalil jpeg ja helisalvestistel wav.
Digiraamat - Üksikud e-raamatud erinevas formaadis. Allalaadimiseks tuleb teha kasutajakonto või sisestada nimi ja e-posti aadress, millelel saadetakse allalaadimise link.

Minu Raamatukogu (MIRKO) - on uudne taskuraamatukogu, mille kaudu on võimalik laenata paberraamatuid Eesti erinevatest raamatukogudest ning tellida need mugavalt pakiautomaati või kulleriga koju. Lisaks pakub MIRKO võimalust lugeda ja kuulata e-väljaandeid. MIRKOt saab kasutada veebilehitseja abil nii arvutis kui nutiseadmes. E-väljaannete mugavamaks kasutamiseks on loodud ka eraldi MIRKO mobiilirakendus.
Rahva Raamat - Allalaadimise link saadetakse e-postile, kasutajaks registreerumine ei ole vajalik.
Krisostomus - Lihtne allalaadimine, ei ole vajalik registreerumine ega e-posti sisestamine.
Kirmus - Eesti Kirjandusmuuseumis digitaliseeritud vanad raamatud. Online lugemine.
Grafo - võimalik lehitseda vanemaid eestikeelseid raamatuid ja haruldasi kalendreid, milledest paljud on säilinud ainult arhiivraamatukogus. Lisaks on siin kättesaadavad ka mõned 30-ndate aastate teatmeteosed, lasteraamatud ja väliseesti trükised.

Võõrkeelsed lehed

Project Gutenberg - ingliskeelne lehekülg. Sisaldab üle 42 000 tasuta e-raamatu paljudes keeltes, erinevatele seadmetele ja erinevates failiformaatides.
Google Books - e-raamatud, sh raamatute sisukorrad, katkendid peatükkidest
Free eBooks - Vajalik kasutajaks registreerumine.

Soovid kursis olla raamatukogus toimuvaga? Liitu uudiskirjaga

Kasutajatele
Lugejaks registreerimine, laenutamine, pikendamine, viivis, tagastuskast, tasulised teenused, raamatukogudevaheline laenutus, interneti ja WiFi kasutamine, erivajadustega lugeja


Veebilehe privaatsuspoliitika

Raamatukogust
Dokumendid, ajalugu, statistika, kogud, raamatukogu nõukogu

Harukogud
Prangli harukogu
Püünsi harukogu
Randvere harukogu

Lingikogu
Andmebaasid, lugemissoovitused,
lastele, E-kataloog

Sotsiaalmeedias

Kontaktandmed
Viimsi Raamatukogu
Registrikood: 75021706
Randvere tee 9
Haabneeme alevik
74001 Viimsi
Telefon 56882673
Lasteteenindus 54004033

Kodulehtede tegemine aara.ee

E-raamatud

E-raamatud

Mis on e-raamat? E-raamat on elektroonilisel kujul teos, mida saad lugeda eri seadmetega – arvuti, e-luger, nutitelefon, tahvelarvuti E-raamatu fail on peamiselt epub- või pdf-vormingus, mis võimaldab e-raamatu teksti suurendada ja vähendada mugavaks lugemiseks

E-raamatud

www.viimsiraamatukogu.ee © 2023 Viimsi Raamatukogu »