Viimsi Raamatukogu E - R 10 - 20,
L, P 10 - 16

18.10. ja 21.10. on Randvere harukogu SULETUD töötaja koolitusel viibimise tõttu.

25. septembril on Viimsi raamatukogu korrastuspäevaks SULETUD!

Oktoobris 2024 Viimsi raamatukogu teisel korrusel

Viimsilane Tiiu Viies - 75

Esimesest maalist viimase maalini

Tiiu Viiese (10.09.1949 – 03.06.2023) maalinäitus Viimsi Raamatukogus

Tiiu esimesed maalid sündisid Kehras, lapsepõlvekodus. Maalimine oli tema hobi ligi 30 aastat, saates teda ka tema elu viimasel kevadel. Nii nagu kõikides oma töödes, oli ta ka maalimises eluaegne õppija. Oma „päristöös“ on Tiiu koolitanud piloote ja stjuuardesse, ärijuhte ja direktoreid, õpetanud inglise keelt, lapsi ja lasteaia õpetajaid, treeninud suurorganisatsioone, nõustanud Euroopa Kosmoseagentuuri organisatsioonitoimimist psühholoogi pilguga, aga aidanud leida oma rada ka Kaagvere kooli tüdrukutel. Psühholoog, terapeut, organisatsiooninõustaja, inglise keele õpetaja, rõivadisainer, maaler, interjöörikujundaja, suur kodu sättija ja seinte lammutaja, taliujuja, rulluisutaja, maalikunstnik, Sulevi ja Marcuse ema, kelle sõnul Tiiu mitte kunagi häält ei kõrgendanud, vanaema Martinile ja Lulule, elu päästja oma suurtele sõpradele, kutsadele Ruudile ja Kasperile, pigem sõltumatu kui kompromissile mineja, vaimukas kaaslane, sõber.
Maalitee algust meenutas Tiiu nii: „Soov luua lõuendile midagi värvidega on alateadvuses ammugi olnud, vahetevahel on see ka välja murdnud. Selgelt on meeles 16. jaanuar 1985, kui jäin emapuhkusele teist last oodates ja teel koju astusin sisse raamatupoodi. Ostsin pintsli ja värvid, tulemus on imekombel säilinud tänaseni. Inspiratsiooni ei tulnud kaugelt otsida, sest oli külm ja oli lumi ja oli talv. Muuseas, kui hakkasin õlivärve kasutama, kinkisin Marcusele, keda tol talvel ootama asusin, oma akrüülid ja Marcus maalib praegu väga omapäraseid ja huvitavaid pilte.
Minu esimene näitus toimus meie lapsepõlvekodus sauna ja lauda seintel 2015. aasta suvel, kui tähistasime isa 90. sünniaastapäeva. See oli märgiline sündmus veel seetõttu, et müüsin oma esimese pildi. Naabrinaine Anne ostis mu sinistes toonides pildi orhideedega. Tollal oli mul kogunenud juba hulk pilte. Lemmikteemadeks tangotantsijad, lilled, eriti iirised, muusikud mängimas erinevatel pillidel.
Maalide temaatika on mul olnud mitmekesine ja võib öelda, et olen otsijaks jäänud siiani. Kuna värvid on alati olnud mu lemmikud, siis on loodus osutunud tänuväärseks aineseks. Eriliselt on mind kütkestanud soov kujutada loomi, võimalikult humoorikalt. Üldse olen unistanud, et igas pildis oleks väike huumorikiiks. Alati pole see õnnestunud. Kaua aega köitsid mind lambad. Huumorit olen püüdnud pannud ka tellimustöödesse. Linnavaateid olen seostanud peegelduse kujutamisega. Tõepära saavutamine on seejuures täielik väljakutse. Minu psühholoogiharidus on jätkuvalt kinnitanud, kui väga oluline on inimese kujunemisel, millist tagasisidet, peegeldust ta saab olulistelt inimestelt oma tegemistele, innustavat või pidurdavat.“

Tiiul on olnud üle kümne isiknäituse. Tema tööd on üleval „Võru“ restoranis Pirita teel ja Muhu saarel restoranis „Kala“. Suurem osa tema ligemale neljasajast maalist on annetatud Viimsi Pihlakodule.
Tiiu: „Psühholoog Stephen Covey on öelnud, et iga inimene peaks lisaks kõigele tegelema nelja olulise valdkonnaga: live, love, learn & leave a legacy.“ Loodame, et just see viimane – maalipärand - teeb rõõmu ka Viimsi Raamatukogu külastajatele..

Tiiu õde Reet

Tiiu Viiese mälestusnäitus ''Esimesest

Viimsilane Tiiu Viies - 75 Esimesest maalist viimase maalini Tiiu Viiese (10 09 Oktoobris 2024 Viimsi raamatukogu teisel korrusel