Tiit Kobrusepa rahvuslikud esemed Tiit Kobrusepa rahvuslikud esemed 7. juuni - 5. juuli Viimsi Raamatukogu vitriinides " Olete väga oodatud näitusega tutvuma! Tiit Kobrusepa rahvuslikud esemed
Viimsi Raamatukogu E - R 10 - 20,
L, P 10 - 16

Reedel, 27. septembril on Viimsi raamatukogu korrastuspäevaks SULETUD.

7. juuni - 5. juuli Viimsi Raamatukogu vitriinides

Tiit Kobrusepa rahvuslikud esemed

7. juunist alates on Viimsi raamatukogu vitriine kaunistamas Viimsi kooli töö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetaja ja andeka käsitöölise rahvuslikud puitesemed.

Tiit Kobrusepp on ise öelnud nii:

"Olen olnud juba üle 30 aasta töö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetaja. Peale oma isa surma hakkasin sügavamat huvi tundma teadmiste ja oskuste vastu, mida valdasid vanad meistrid, keda enam ei olnud palju meie hulgas. Hakkasin otsima Eestis meistreid, kes valdasid vanu tehnoloogiaid, mis olid kadumas. Samal ajal käisin vahetusõppejõuna Taanis ja Rootsis tudengitele erinevaid tehnoloogiaid õpetamas. Seal tunti erilist huvi just nende tehnoloogiate vastu, mis meil veel säilinud olid, teisel pool Läänemerd aga olid juba kadunud. Tänu kontaktidele Skandinaaviamaadega tekkis abikaasaga huvi rajada Eestisse muinasajakeskus, kus uuritakse ja taaselustatakse vanu tehnoloogiaid ning kus tegeldakse koolitustega. Sellesse keskusesse otsisin üle Eesti koolitajaid. Nii ma siis tutvusingi Meelis Kihulasega. Kaasasin ta oma koolitusprogrammi. Saades teada, et ta on avamas meistriõppe, otsustasin ma sellega liituda. See kursus on andnud mulle võimaluse õppida süsteemselt erinevaid Eesti traditsioonilisi puidutööliike, mida oleks olnud põhitöö kõrvalt iseseisvalt keeruline õppida. Lisaks on käsitöö hea meditatiivne tegevus, kus saad ennast igapäevatoimetustest välja lülitada. Lisaks tehnoloogiliste oskuste edasiandmisele on oluline väärtuste edasiandmisel meistrilt õpilasele."

Olete väga oodatud näitusega tutvuma!

Tiit Kobrusepa rahvuslikud esemed

7 juunist alates on Viimsi raamatukogu vitriine kaunistamas Viimsi kooli töö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetaja ja andeka käsitöölise rahvuslikud puitesemed 7. juuni - 5. juuli Viimsi Raamatukogu vitriinides