Olümpiamaskotid Liis Paabo kogust Olümpiamaskotid Liis Paabo kogust Augusti lõpuni raamatukogu vitriinides Kellel rohkem huvi maskottide kohta, saab Liisiga ühendust võtta FB lehelt Olympic Games Private Collection - Liis From Estonia Liis Paabo Viimsi Raamatukogus Olümpiamaskotid Liis Paabo kogust
Viimsi Raamatukogu E - R 10 - 20,
L, P 10 - 16

Reedel, 27. septembril on Viimsi raamatukogu korrastuspäevaks SULETUD.

Augusti lõpuni raamatukogu vitriinides

Olümpiamaskotid Liis Paabo kogust

Maskotid on olnud spordimaailmas tuntud juba alates 20. sajandi algusest ning aegamisi aina populaarsemaks muutunud, nii et tänapäeval ei kujuta ilma nende olemasoluta ette vaat et ühtegi suurvõistlust. Lisaks endi õnnetoovale karakterile on maskotid nüüdsel ajal ka suurepärased abilised võistluspaikade tutvustamisel ja korraldajate sõnumi edastamisel.

Olen kogunud olümpiamaskotte aastast 1988, kui võitsin spordi ennustusvõistlusel esikoha ja auhinnaks oli Calgary OM maskott Hidy. See armas valge karuke tekitas minus suurema huvi maskottide vastu ning tasapisi hakkasin uurima maskottide ajalugu - nii leidsid tasapidi minu juurde ka esimesed teised maskotid. Tänaseks on minu kogus üle 650 erineva maskotti, enamus nendest pehmed (plush) maskotid, aga on ka teisi maskottidega esemeid: tasse, klaase, pastakaid ja isegi mõned olümpiasärgid. Kõik maskotid on ühtemoodi armsad, aga kõige lemmikumaks on siiski esimesed armsad Calgary karud - tüdruk Hidy ja poiss Howdy. Kõige rohkem on minu kogus Moskva olümpia teemalisi esemeid ja Moskva ning Tallinna olümpia maskotte - Miša ja Vigri, neid on olnud eestlasena kindlasti ka kõige lihtsam leida. Alati, kui neid kuskil märkan, siis reeglina leiavad nad ka tee kohe kogusse - erandiks, kui nad on 44 aasta jooksul paljudele lastele mängurõõmu pakkunud ja on väga kehvas seisus.

Esimene olümpiamaskott võeti kasutusele aastal 1968-talimängudel Grenoble’is. See oli Schuss, multifilmitegelast meenutav mehike suuskadel. Siis oli ta veel mitteametlik mehike. See väike Schuss on ka kõige vanem maskott minu kogus.

Ametlikult oli esimene maskott olümpiavärvides taksikoer Waldi 1972. aastal Müncheni olümpiamängudel. Taksikoer Waldi on ka üks kõige raskemini leitavaid maskotte - neid maskotte anti kõige vähem anti välja.

Kõige vähem on kollektsionääride kogudes aga 1976 Montreali olümpia maskott Amikut, seda on praktiliselt võimatu leida.

Maskottide kogumine on väga huvitav hobi - olümpiamaskotid on olümpiamänge korraldava linna ja riigi visiitkaart, maskotid nüüdsel ajal aga ka suurepärased abilised võistluspaikade tutvustamisel ja korraldajate sõnumi edastamisel.

Liis Paabo Viimsi Raamatukogus

Olümpiamaskotid Liis Paabo kogust

Maskotid on olnud spordimaailmas tuntud juba alates 20 sajandi algusest ning aegamisi aina populaarsemaks muutunud, nii et tänapäeval ei kujuta ilma nende olemasoluta ette vaat et ühtegi suurvõistlust Augusti lõpuni raamatukogu vitriinides