Nikolai ja Svjatoslav Roerichi maalide reprode näitus "Kosmilise evolutsiooni graali karikas" Nikolai ja Svjatoslav Roerichi 7. oktoober - 10. november 2024 Viimsi raamatukogu esimesel korrusel “ („Vaimutervis“, Himaalaja, 1931) Nikolai ja Svjatoslav Roerichi maalide reprode näitus "Kosmilise evolutsiooni graali karikas"
Viimsi Raamatukogu E - R 10 - 20,
L, P 10 - 16

18.10. ja 21.10. on Randvere harukogu SULETUD töötaja koolitusel viibimise tõttu.

25. septembril on Viimsi raamatukogu korrastuspäevaks SULETUD!

7. oktoober - 10. november 2024 Viimsi raamatukogu esimesel korrusel

KOSMILISE EVOLUTSIOONI GRAALI KARIKAS

Nikolai ja Svjatoslav Roerichi maalide reprode näitus

„Kaasaja uutes avastustes on inimkonnale palju antud.
Inimesed tõusid lendu, hajutades tinglikud piirid. Kuid millist teadet viies?
Inimesed saatsid oma hääle läbi piiritu avaruse, kuid milline oli see kutse?
Meil on õigus täiustada Kauneid avastusi vaid Kultuuri nimel.“
N. Roerich („Kultuuri kutse“, Pariis, 5. juuli 1930)

Nikolai Roerichi 150. sünniaastapäevaks on Eesti Roerichi Selts ette valmistanud teadlase, mõtleja ja kunstniku esseede kogumiku „Kosmilise evolutsiooni Graali Karikas“. N. Roerichi elu ja looming oli suures osas seotud inimkonna planetaarse arengu protsesside, selliste mõistete, nagu vaim ja mateeria, vastasmõjude tundmaõppimisega. Näituse pealkiri juhib meie tähelepanu asjaolule, et Nikolai Roerich vaatleb tõelist Kultuuri kui Graali Karikat, mis suudab inimest vaimselt tervendada.

Lõuenditele jäädvustatud legendid ja pärimused väljendavad Maa ja Taeva vastasmõjude erinevaid vorme. Näitusel on esindatud lisaks Nikolai Roerichi töödele ka tema poja Svjatoslavi teoseid, kelle XX sajandi teisel poolel loodud maal „Vaata, inimkond!“ jätkab tema isa maali „Inimeste teod“ teemat.

Nikolai Roerich kirjutas: „Inimolend ei saa, peegeldades endas Kosmose kogu hiilgust, piirata end jõledusega, vaimuvaesusega, valega tänase päeva mööduvuse nimel. Varem või hiljem tõstab psüühiline energia mässu, kui talle ei võimaldata avarat teed kauniks tõusuks. Inimkonna ajalugu on andnud küllalt psüühilise energia mässutõstmise näiteid. See kogemus on küllaldane meeldetuletuseks inimkonnale, kuivõrd teadlikult tuleb tal pöörduda loomingulise mõtte, helge ülesehitustöö poole, mõistes seda mitte kauge abstraktsioonina, vaid edasilükkamatu elulise vajadusena.“ („Vaimutervis“, Himaalaja, 1931)

Nikolai ja Svjatoslav Roerichi

KOSMILISE EVOLUTSIOONI GRAALI KARIKAS Nikolai ja Svjatoslav Roerichi maalide reprode näitus „Kaasaja uutes avastustes on inimkonnale palju antud Inimesed tõusid lendu, hajutades tinglikud piirid 7. oktoober - 10. november 2024 Viimsi raamatukogu esimesel korrusel