Näitus ''Taanlasest maailmamees Søren Kierkegaard'' Näitus ''Taanlasest maailmamees Søren Jaanuarikuus on Viimsi Raamatukogus avatud kuulsale filosoofile pühendatud näitus. Näitus jõudis Viimsi Raamatukokku Taani Kuningliku Saatkonna kaudu Näitus ''Taanlasest maailmamees Søren Kierkegaard''

Laupäeval, 30. märtsil on Viimsi Raamatukogu laste- ja noorteosakond SULETUD!

Näitus ''Taanlasest maailmamees Søren Kierkegaard''

Søren Kierkegaard (5.05.1813 - 11.11.1855) oli Taani filosoof ja teoloog, keda peetakse esimeseks eksistentsialistiks. Ta sündis õpetatud ja vagas perekonnas, astus 1830 tollal tugevasti Hegeli mõju all olnud Kopenhaageni ülikooli ning oli mässumeelne nii Hegeli süstemaatilisuse kui ka Taani luterliku kiriku formaalsuse suhtes. Enamik Kierkegaardi filosoofilistest kirjutistest käsitleb üksiku ja individuaalse olemust. Tema psühholoogilised uurimused analüüsivad emotsioone, mis mõjutavaid suuresti inimese valikuid. Kierkegaardi teoloogilised tööd keskenduvad kristluse eetikale, Kierkegaard kritiseeris teravalt oma aja Taani kiriku sisutühja "kristlikkust". 1843 aastal ilmus Kiekegaardi mahukaim teos - kaheköiteline "Emb-kumb". Kokku on tema teoseid 28 köidet, millest 14 on päevikud. Filosoofi peamised teosed on tõlgitud ka eesti keelde. Neid saab laenutada raamatukogu laenutussaalist.

Näitus jõudis Viimsi Raamatukokku Taani Kuningliku Saatkonna kaudu.

Näitus ''Taanlasest maailmamees Søren

Søren Kierkegaard (5 05 Jaanuarikuus on Viimsi Raamatukogus avatud kuulsale filosoofile pühendatud näitus.