Marianne Mikko raamatu ''Naise koht'' esitlus Marianne Mikko raamatu ''Naise 10. novembril kell 18. 00 Viimsi Raamatukogus NB! Üritusel osalemiseks võta kaasa covid pass või läbipõdemise tõend Marianne Mikko raamatu ''Naise koht'' esitlus

10. novembril kell 18.00 Viimsi Raamatukogus

Marianne Mikko raamatu ''Naise koht'' esitlus

10. novembril kell 18.00 toimub Viimsi Raamatukogus Marianne Mikko uue raamatu "Naise koht" esitlus. Sissepääs vaba!

Eesti naised said valimisõiguse rohkem kui sada aastat tagasi enne rootslannasid ja ameeriklannasid. Täna, 21. sajandil on Eesti naise olukord võrreldes oma lääne sõsaratega vabaduste mõttes siiski kehvem. Kõige ilmekamalt avaldub see piiratud majanduslikus iseseisvuses. Hoolimata naiste kõrgemast haridustasemest on naisi näiteks ettevõtete juhtkondades jätkuvalt vähe. Mõndagi märkimisväärset on sajandi vältel küll muutunud ja näiteks poliitikas osaleb naisi tunduvalt rohkem, aga paraku kohtab siiani eesti keeles naistele kohta kätte näitavaid lausumisi kõrvakriipivalt palju.

Oma raamatus püüan mõtestada eesti naise olukorda tänases maailmas. Maailma naisi ühendab rohkem kui esimesel pilgul võiks aimata. Seda kogesid kõik ÜRO naistekongressi osalised veerandsada aastat tagasi Pekingis, kus pandi alus ühistele püüdlustele. 1995. aasta suvel pärast USA esileedi Hillary Clintoni sõnavõttu “Naiste õigused on inimõigused”, aplodeerisid pisarsilmi ka eesti naised. Ent tagasi koju sõites seisid kõik naised oma riikides silmitsi samade probleemidega. Praegugi saab täheldada koolis tüdrukutele poistega võrreldes kõrgemaid nõudmisi, tööturul soolist palgalõhet, samamoodi ei näita kadumise märke ei lähisuhtevägivald ega Rakvere raipena vohavad soostereotüübid. “Naise koht” on kirjutatud nii naistele kui ka meestele, et me kõik suudaksime naiste õiguste nimel parajal hetkel sekkudes olukorda muuta.

Marianne Mikko

Marianne Mikko on kirjutanud ridamisi artikleid naiste õigustest. Ta oli üks esimesi, kes tõstatas Eesti ühiskonnas soolise palgalõhe teema. Ta kirjutiste keskmes on olnud nii lähisuhte vägivald, soostereotüübid kui ka naiste vähene esindatus poliitikas. Ta on naiste õigustele juhtinud tähelepanu mitte ainult Eestis, vaid ka oma missioonidel Euroopas, aga ka Aasias ja Aafrikas. Mitmel korral on ta osalenud ÜRO Naiste Komisjoni korraldatud naiste nädalal New Yorgis. Ta on Eesti Ajakirjanike Liidu liige.

NB! Üritusel osalemiseks võta kaasa covid pass või läbipõdemise tõend.

Marianne Mikko raamatu ''Naise

10 novembril kell 18 10. novembril kell 18.00 Viimsi Raamatukogus