Ly Kaalma maalinäitus ''Lingvistiline mets'' Ly Kaalma maalinäitus ''Lingvistiline 6. jaanuar - 10. veebruar 2023 Viimsi Raamatukogu esimesel korrusel Isikunäitused Tallinna Keskraamatukogus, SMAK Galeriis, Jõhvi kontserdimajas Ly Kaalma maalinäitus ''Lingvistiline mets''

6. jaanuar - 10. veebruar 2023 Viimsi Raamatukogu esimesel korrusel

Ly Kaalma maalinäitus ''Lingvistiline mets''

Kunstnik räägib oma näitusest ise: "Püüan mõelda õnnest ja püüdlen selle poole ka siis, kui elus läheb kõik hästi. Just pikkadel käimisringidel Randvere ja Tammneeme metsades saan maalimiseks inspiratsiooni loodusest. Tundub, et mets oma erinevate häälte sümfooniaga tasakaalustab ja häälestab mind rahulolijaks. Erinevate aastaaegadega on mets nagu keeruka koega romaan, kus saavad kokku erinevad värvid, helikõrgused ja helikeeled...valgused ja varjud kõnelevad vahel müstilises keeles...“

Ly Kaalma (s.1972) alustas kunstiõpinguid juba kooliajal Kalju Reiteli Skulptuuristuudios paralleelselt lastemuusikakooliga. 1991 aastal lõpetas Ly G. Otsa nim. Tallinna Muusikakooli ja töötas muusikaõpetajana Tallinna 24. Keskkoolis. Maalimisega jätkas uuesti ja 2014-2016 täiendas ta ennast EKA Avatud Akadeemias "klassikalise maalikunsti" õppekavaga täiendkoolitusel.

Ly Kaalma on osalenud erinevatel grupinäitustel - kunstirühmitusega OKKK-7  Kultuurikatlas, Alexela kontserdimajas... Alates 2016 on osalenud Eesti Maalikunstnike Liidu aastanäitustel, näitustel Pärnu Linnagaleriis, Tallinna Lillemaalide festivalil jne.

Isikunäitused Tallinna Keskraamatukogus, SMAK Galeriis, Jõhvi kontserdimajas.

Ly Kaalma maalinäitus ''Lingvistiline

Kunstnik räägib oma näitusest ise: "Püüan mõelda õnnest ja püüdlen selle poole ka siis, kui elus läheb kõik hästi Just pikkadel käimisringidel Randvere ja Tammneeme metsades saan maalimiseks inspiratsiooni loodusest 6. jaanuar - 10. veebruar 2023 Viimsi Raamatukogu esimesel korrusel