''Leia ennast kadunud maailmas'' ''Leia ennast kadunud maailmas'' 7. veebruar - 4. märts Viimsi Raamatukogu teisel korrusel com ''Leia ennast kadunud maailmas''

7. veebruar - 4. märts Viimsi Raamatukogu teisel korrusel

Kunstniku YEKATERINA ROMAN-MAKSIMJUK isikunäitus-müük

LEIA ENNAST KADUNUD MAAILMAS

Ilu ja harmoonia pole kunagi banaalsed. Veelgi enam, tänapäeva kontekstis usun, et nende otsimine on kõige asjakohasem ja ainus oluline asi, kuigi väga keeruline.

Kunst annab mulle tugipunkti, harmooniat ümbritsevas maailmas ja endas. Aitab mul omandada värsket taju. Samuti nagu reisimine. Siin ühendasin mina need kaks asja ja esitan sellel näitusel kiired visandid, mis on tehtud reisidel Eestis ja Itaalias aastal 2023. Tehnikana kasutasin värvilisi markereid paberil.

NÄITUSE MÜÜGITULU LÄHEB SOVA CHATTI TOETAMISEKS, ET ÜKSKI LAPS EI OLEKS OMA MUREGA ÜKSI.

Sova.ee chat aitab lapsi, kes tunnevad end ebaturvaliselt või ohustatuna. Chatis saavad lapsed anonüümselt arutada probleeme ja muresid, millest nad kas ei julge, ei oska või ei taha rääkida oma lähedastega.

Lastele vastavad psühholoogia, sotsiaaltöö ja pedagoogilise haridusega nõustajad. Hädaolukorra puhul pöördub nõustaja vestluse käigus saadud info alusel häirekeskuse, lastekaitsetöötaja või politsei poole.
Chat on avatud eesti, vene ja ukraina keeles iga päev kell 14.00–22.00.

Kuidas toetada Sova chati ja osta kunstitöö:
1. Vali teos, mis sulle meeldib. Vaba teose juures puudub punane märk.
2. Tee annetus sos lasteküla kodulehel sos-lastekyla.ee Annetuse suurus alates 50 eurot. Vali: Toetan sova.ee chatti, et ükski laps ei oleks oma murega üksi
3. Kirjuta annetuse selgitusse töö number, mille soovid osta.
4. Annetust tehes täida ka kontaktiväljad (e-posti aadress ja telefon), et saaksime töö kättesaamise osas ühendust võtta.
5. NB! Ostetud tööd võib kätte saada Viimsi raamatukogus 1 nädala jooksul peale näituse lõpetamist (5 märtsist kuni 12 märtsini).

Yekaterina Roman Maksimjuk - Tallinnast pärit kunstnik.

Hetkel ta töötab ja elab Eestis. 2007. aastal sai ta Eesti Kunstiakadeemias bakalaureusekraadi kujutava kunsti (graafika) erialal ja on end kunsti valdkonnas täiendanud Praha Kunsti-, Arhitektuuri- ja Disainiakadeemias.

Tema esimene personaalnäitus „Õitse aeg“ toimus 2021. aasta juunis Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonnas Liivalaia tänaval.

Yekaterina on osalenud rühmanäitustel Prantsusmaal, Egiptuses, Põhja-Makedoonia Vabariigis ja Eestis. Ta on elanud ja töötanud Itaalias ning on Itaalia-Eesti kultuuriseltsi liige ja Eesti Vabagraafikute Ühenduse liige.

Yekaterina loob oma unikaalset kunstimaailma, kus on ühendatud Itaalia rafineeritus ja Skandinaavia minimalism. Oma töödes jutustab ta lugusid, esitab küsimusi ja otsib vastuseid, uurib ja väljendab end läbi liini, mis kogu aeg tantsib. See on kunstniku hinge tants.

Koostöö küsimuste korral palun pöörduge kunstniku poole

yekaterinaroman.com

''Leia ennast kadunud maailmas''

Kunstniku YEKATERINA ROMAN-MAKSIMJUK isikunäitus-müük LEIA ENNAST KADUNUD MAAILMAS Ilu ja harmoonia pole kunagi banaalsed Veelgi enam, tänapäeva kontekstis usun, et nende otsimine on kõige asjakohasem ja ainus oluline asi, kuigi väga keeruline 7. veebruar - 4. märts Viimsi Raamatukogu teisel korrusel