Jõulukaarte Mati Vihmani erakogust Jõulukaarte Mati Vihmani erakogust November 2022 Viimsi Raamatukogu klaasvitriinis Jõulukaarti tasub lähedastele ja sõpradele saata just selle personaalsuse ja erilisuse pärast! Ja millal siis veel, kui mitte jõulude ajal? Nii on ju ka ajalooliselt meie kultuuriruumis olnud, et just jõulud on heade soovide aeg Jõulukaarte Mati Vihmani erakogust
01.06 - 31.08 Viimsi Raamatukogu E - R 10 - 18,
L, P SULETUD

Prangli harukogu E - N 10 - 16
Püünsi harukogu E - R 9:00 - 16:30
Lõuna 11:30 – 12:00

Randvere harukogu E – R 9:00 – 16:30
Lõuna 11:30 – 12:00

24. juunil on Viimsi raamatukogu pühadeks SULETUD!

21. juunil on Randvere harukogu erandkorras SULETUD!
28. juunil on Randvere harukogu korrastuspäevaks SULETUD!
5. juulil on Randvere harukogu erandkorras avatud kell 9:00-15:00.
E-kataloog    registreeru lugejaks siin

Jõulukaarte Mati Vihmani erakogust

November 2022 Viimsi Raamatukogu klaasvitriinis

Kaartide kollektsioneerimine sai alguse juba kooliajal. Sugulased ja kirjasõbrad nii kodu- kui välismaalt saatsid kaarte nii reisidelt kui ka pühade puhul, eriti rohkelt muidugi jõuludeks. Tihti oli tegemist kunstnike kujundatud kaartidega (Ülle Meister, Viive Noor, Regina Lukk jt), mida oli kahju ära visata. Hilisemas tööelus kaartide saatmine jätkus, eriti hoogustus see Eesti taasiseseisvuse järgselt, meie pere sai vahel 50-60 jõulu- ja aastavahetuse tervitust igal aastal. Neile lisandusid arvukad jõulukaardid paljudelt kolleegidelt töökoha aadressil. Kogusingi siis huvitavamad ja eksootilisemad kollektsiooniks kokku.

Praegusel näitusel on kaarte jõulutervitustega eesti, vene, läti, leedu, soome, rootsi, inglise, saksa, prantsuse, taani, norra, iiri, portugali, hispaania jt. keeltes. Kõige ulatuslikum valik on finantsvahenduse organisatsioonide poolt saadetud kaartidest, näit. Deutsche Bundesbank, Bank of England, Banque de France, Suomen Pankki, Sveriges Riksbank, Banca d'Italia, Banque de Luxembourg, Bank for International Settlement, Latvijas Banka, Lietuvos Bankas jne.

Põgusa ülevaate annab näitus Eestist, Soomest, Rootsist, Kanadast, Ameerika Ühendriikidest, Saksamaalt jt. riikidest saadetud jõulusoovidest paberkandjal, sh. kaardid Iirimaalt, Argentiinast, Jaapanist, Hispaaniast, Portugalist, Tšehhimaalt, Šotimaalt (mh Shetlandi saartelt).

 

Jõulukaartide saatmine oli ka minu aastatepikkune kindel traditsioon. Kuigi olin kaardid ikka viimasel minutil poest ostnud ja välismaale minevad kaardid olid vist küll alles uuel aastal sinna jõudnud. Samas olin ja olen ma vaimustuses nendest kaartidest, mis on minuni jõudnud ja saatjate endi poolt meisterdatud.

Suurbritannia uuringust selgus, et paberil jõulupostkaarti peetakse endiselt parimaks jõulurõõmu jagamise viisiks. Üllatuslikult eelistasid paberil kaarti kõige rohkem just 18-24 aastased noored, veelgi populaarsemaks muudab kaartide saatmise võimalus neid internetist teele panna.

 

Omniva tõdeb, et kui üldiselt on paberkirjade saatmise mahud aastas 10–15% langenud, siis jõuluaegsete kirjade ja kaartide saatmine on endiselt populaarne. Kaart või kiri, mille oled ise käsitsi kirjutanud, ümbrikusse pannud, sellele erilise margi kleepinud ja postitanud, on väga isiklik ja südamlik viis oma lähedastele ja sõpradele rõõmu valmistada. See näitab ka saajale, et oled võtnud spetsiaalselt tema jaoks aja ning tema peale tõsiselt mõelnud. Jõulukaarti tasub lähedastele ja sõpradele saata just selle personaalsuse ja erilisuse pärast! Ja millal siis veel, kui mitte jõulude ajal? Nii on ju ka ajalooliselt meie kultuuriruumis olnud, et just jõulud on heade soovide aeg.

Jõulukaarte Mati Vihmani erakogust
Soovid kursis olla raamatukogus toimuvaga? Liitu uudiskirjaga

Kasutajatele
Lugejaks registreerimine, laenutamine, pikendamine, viivis, tagastuskast, tasulised teenused, raamatukogudevaheline laenutus, interneti ja WiFi kasutamine, erivajadustega lugeja


Veebilehe privaatsuspoliitika

Raamatukogust
Dokumendid, ajalugu, statistika, kogud, raamatukogu nõukogu

Harukogud
Prangli harukogu
Püünsi harukogu
Randvere harukogu

Lingikogu
Andmebaasid, lugemissoovitused,
lastele, E-kataloog

Sotsiaalmeedias

Kontaktandmed
Viimsi Raamatukogu
Registrikood: 75021706
Randvere tee 9
Haabneeme alevik
74001 Viimsi
Telefon 56882673
Lasteteenindus 54004033

Kodulehtede tegemine aara.ee

Jõulukaarte Mati Vihmani erakogust

Jõulukaarte Mati Vihmani erakogust

Kaartide kollektsioneerimine sai alguse juba kooliajal Sugulased ja kirjasõbrad nii kodu- kui välismaalt saatsid kaarte nii reisidelt kui ka pühade puhul, eriti rohkelt muidugi jõuludeks November 2022 Viimsi Raamatukogu klaasvitriinis

Jõulukaarte Mati Vihmani erakogust

www.viimsiraamatukogu.ee © 2023 Viimsi Raamatukogu »