''Ideaalmaastikud'' ''Ideaalmaastikud'' Märts 2022 Viimsi Raamatukogu esimesel korrusel Karlo Funk ''Ideaalmaastikud''
01.06 - 31.08 Viimsi Raamatukogu E - R 10 - 18,
L, P SULETUD

Prangli harukogu E - N 10 - 16
Püünsi harukogu E - R 9:00 - 16:30
Lõuna 11:30 – 12:00

Randvere harukogu E – R 9:00 – 16:30
Lõuna 11:30 – 12:00


Viimsi raamatukogu on 20. augustil pühadeks SULETUD!

Töötajate korralise puhkuse tõttu on
Prangli harukogu lugejatele suletud perioodil 01.08-29.08;
Püünsi harukogu lugejatele suletud perioodil 01.07-28.07 ja
Randvere harukogu lugejatele suletud perioodil 08.07-04.08.
E-kataloog    registreeru lugejaks siin

''Ideaalmaastikud''

Märts 2022 Viimsi Raamatukogu esimesel korrusel

''Ideaalmaastikud''

Läinud aastal õnnestus mul oma isiklik nägemus Eesti filmi esimesest sajast aastast panna raamatusse „101 Eesti filmi“. Valisin sellesse oma parema tõekspidamise järgi just need kodumaised mängu-, dok-, anima- ja lühifilmid, mis mulle endale või suuremas plaanis olulised tundusid. Näitus „Ideaalmaastikud“ on selle raamatu kondenseeritud lühiversioon – retk läbi Eesti filmiajaloo 21 valitud teose toel.
„Ideaalmaastikud“ esindavad nii nende filmitekstide tõelist nägu kui ka meie tihti kaunistatud soovkujutelma. Aeg ja asjaolud peegeldavad ideaalse signaali tagasi moonutatult, kõverpeegeldusena.

Nii et vaadake ise endale otsa: kas näete oma peegeldust „Hukkunud Alpinisti hotelli“ lumistel mäenõlvadel? Või „Novembri“ porises rabas? Neisse paikadesse on meid sisse kirjutatud ja kinni löödud, nendes kajab vastu meie püüd keegi olla ja midagi öelda. Eesti film läbib katkendliku punase niidina keerulisi ajaloosündmusi viimasel sajandil, korjates kõikjalt midagi üles ja jättes ehk siia-sinna ka miskit maha. Näitus „Ideaalmaastikud“ püüab mõnd olulist filmi näidata ühtaegu nii iseseisvana kui ka oma ajast sõltuvana, sest üht teisest lahutada ei tahakski.

Tristan Priimägi

 

 

21 teost on liiga vähe, et hõlmata kogu Eesti filmilugu. Iga film selles valikus on ühtlasi ka ajastumaastik, ideeajalooline kaart sageli kadunud kultuurikooslustest, mille jaoks meil head sõna ei ole. „Ideaalmaastike“ näitusel kooruvad just nagu vana tapeedi alt välja omaaegsed filmiarvustused, millega vaatajad enam tingimata ei nõustu. Umbuslikult vastu võetud või keelatud filmidest on saanud klassika ja omaaegsed esindusfilmid on unustatud. Vanad ajalehed tapeedi all hakkavad jälle kõnelema maailmast filmide ümber – sellest, mida needsamad filmid pidid unustama panema. Tristan Priimäe raamat „101 Eesti filmi“ esindab subjektiivset nägemust Eesti filmitegemisest. Ometi kõlab paljudest tsitaatidest vastu midagi kõigile tuttavat ja ühendavat. Kinod on nüüd olnud tühjad pea aasta. Käesolev näitus 2021. aastal aitab meelde tuletada 21 Eesti kultuurile ühist filmikogemust ajast, kui voogedastust veel ei tuntud.
Karlo Funk

 

Soovid kursis olla raamatukogus toimuvaga? Liitu uudiskirjaga

Kasutajatele
Lugejaks registreerimine, laenutamine, pikendamine, viivis, tagastuskast, tasulised teenused, raamatukogudevaheline laenutus, interneti ja WiFi kasutamine, erivajadustega lugeja


Veebilehe privaatsuspoliitika

Raamatukogust
Dokumendid, ajalugu, statistika, kogud, raamatukogu nõukogu

Harukogud
Prangli harukogu
Püünsi harukogu
Randvere harukogu

Lingikogu
Andmebaasid, lugemissoovitused,
lastele, E-kataloog

Sotsiaalmeedias

Kontaktandmed
Viimsi Raamatukogu
Registrikood: 75021706
Randvere tee 9
Haabneeme alevik
74001 Viimsi
Telefon 56882673
Lasteteenindus 54004033

Kodulehtede tegemine aara.ee

''Ideaalmaastikud''

''Ideaalmaastikud''

Läinud aastal õnnestus mul oma isiklik nägemus Eesti filmi esimesest sajast aastast panna raamatusse „101 Eesti filmi“ Valisin sellesse oma parema tõekspidamise järgi just need kodumaised mängu-, dok-, anima- ja lühifilmid, mis mulle endale või suuremas plaanis olulised tundusid Märts 2022 Viimsi Raamatukogu esimesel korrusel

''Ideaalmaastikud''

www.viimsiraamatukogu.ee © 2023 Viimsi Raamatukogu »