Eesti Nahakunstnike Liidu köitenäitus ''MA OLEN RAAMAT. Viivi Luige looming eesti köites'' Eesti Nahakunstnike Liidu köitenäitus 3. septembrist kuni 20. oktoobrini raamatukogu vitriinides Olete oodatud näitust imetlema! Eesti Nahakunstnike Liidu köitenäitus ''MA OLEN RAAMAT. Viivi Luige looming eesti köites''
Viimsi Raamatukogu E - R 10 - 20,
L, P 10 - 16

18.10. ja 21.10. on Randvere harukogu SULETUD töötaja koolitusel viibimise tõttu.

25. septembril on Viimsi raamatukogu korrastuspäevaks SULETUD!

3. septembrist kuni 20. oktoobrini raamatukogu vitriinides

Alates 3. septembrist kuni 20. oktoobrini kaunistab Viimsi raamatukogu vitriine Eesti Nahakunstnike Liidu köitenäitus ''MA OLEN RAAMAT. Viivi Luige looming eesti köites''.

Tegemist on Viivi Luige loomingut käsitleva köitenäitusega, kus esitletakse vaatajaile tõlgendusi kirjaniku teostest, nii looduskeskset varajast kui ka ajastutundlikku uuemat luulet, sealhulgas köiteid Viivi Luige viimati ilmunud valikkogule „Jõhker tähistaevas”.

Viivi Luik on meie kultuuripildis palju enamat kui lihtsalt üks järjekordne kirjanik. Kord tüdruk-imelapsena kirjandusse lennanud poetessist on aastate jooksul kujunenud eestlase südametunnistuse hääl ja vahedalt terasepilguline vaatleja, kes on ühteaegu nii õrn ja lüüriline kui ka halastamatult tabava pilgu ja sõnaga ühiskonnakriitiline humanistlik luuletaja ja prosaist.

Seda huvitavam ja mitmekesisem, aga ka väljakutsuvam on meie kunstnikel Viivi Luige loomingut köitekunsti vahenditega avada. Näitusel on eksponeeritud paarkümmend köidet kõikvõimalikes materjalides ja köitmisviisides.

Näituse on kunstnikud pühendanud oma armsa õpetaja ja sõbra Naima Suude mälestusele.

NAIMA SUUDE (1932 - 2024)

Naha- ja köitekunstnik Naima Suude jäi kogu oma pika elu vältel truuks oma erialale, nahatööle. Ta tegutses üle neljakümne aasta praeguse Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti osakonnas meistrina ja tema lahke naeratuse ja leebe, ent kindla käe alt on läbi käinud kõik üliõpilased, kes sel kauakestval perioodil seda eriala õppisid.

Ent lisaks meistritööle oli ka tema enese nahakunstialane looming tähelepanuväärne.

Kõige enam on ta armastanud köitekunsti, eriti inspireerisid teda eesti autorid.

Naima oli ikka proovija ja katsetaja, uute võimaluste otsija.

Naima Suude köite detail seeriast „Kadunud templid ja linnad” on motiiviks Viivi Luige köitenäituse plakatil. Tema puhas minimalistlik laad sobib hästi Viivi Luige sõnaselguse ja kujunditäiusega. Naima viimaseks töölauale jäänud raamatuks oli Viivi Luige luule valikkogu „Jõhker tähistaevas”, mis on ka üks selle näituse ajendeist.

Mõelgem ilusa ja jõhkralt sügisese tähistaeva all kadunud hingedele, linnadele ja templitele.

Olete oodatud näitust imetlema!

Eesti Nahakunstnike Liidu köitenäitus

Alates 3 septembrist kuni 20 3. septembrist kuni 20. oktoobrini raamatukogu vitriinides