5. aprillil k 18 ''Hümnid ja eleegiad'' 5 aprillil k 18 Kirjandusõhtul ''Hümnid ja eleegiad'' räägivad luulest ja proosast kirjanikud Kai Aareleid & Kärt Hellerma. Kai Aareleid on prosaist, luuletaja ja kirjandustõlkija. Tema sulest on ilmunud romaan “Vene veri” (“Varrak, 2011), luulekogud “Naised teel” ja “Vihm ja vein”(EKSA, 2015) ning novelle, luulet ja proosakatkendeid kirjandusajakirjades. Sissepääs üritusele on tasuta 5. aprillil k 18 ''Hümnid ja eleegiad''

5. aprillil k 18 ''Hümnid ja eleegiad''

Tõlkijana on ta eestindanud mitmete nimekate hispaania ja Ladina-Ameerika nüüdisautorite teoseid. Tema teine romaan “Linnade põletamine” ilmub 2016. a. kevadel.

“Linnade põletamine” (Varrak, 2016) on romaan lapsepõlvest 1950. ja 1960. aastate Tartus. Tühjad kohad ümbritsevad väikest tüdrukut nii sõjajärgse linna tänavatel kui ka koduseinte vahel. Täiskasvanute lahingud ja leppimised toovad lapse ellu suuri muutusi ja lõplikke hüvastijätte ning kaotused jäävad painama aastateks. Alles täiseas juhtunule tagasi vaadates mõistab peategelane, et mitte ühegi mälestuse eest ei saa lõputult ära joosta. Vähemalt korra peab iga saladus leidma kuulaja.

Kärt Hellerma on alates 1980. aastate algusest teinud ajakirjaniku, kirjaniku ja kriitikuna kaastööd paljudele perioodilistele väljaannetele. Tema kirjutiste fookuses on enamasti kultuuriga seonduv, aga ka ühiskonnas laiemat huvi pakkuvad teemad.
Tema sulest on ilmunud raamatuid mitmes ¾anris: romaane, novellikogusid, reisiraamatuid, lasteraamatuid, artiklikogumikke ja luulet.

Muusikalisi vahepalu esitavad Viimsi Muusikakooli õpilased Hannah Tuulas (viiul) & Kelly Johannes (kitarr).

Kirjandusõhtu toimub teisipäeval, 5. aprillil kell 18.00 Viimsi Raamatukogus.

Sissepääs üritusele on tasuta.

5 aprillil k 18

Tõlkijana on ta eestindanud mitmete nimekate hispaania ja Ladina-Ameerika nüüdisautorite teoseid Tema teine romaan “Linnade põletamine” ilmub 2016 Kirjandusõhtul ''Hümnid ja eleegiad'' räägivad luulest ja proosast kirjanikud Kai Aareleid & Kärt Hellerma. Kai Aareleid on prosaist, luuletaja ja kirjandustõlkija. Tema sulest on ilmunud romaan “Vene veri” (“Varrak, 2011), luulekogud “Naised teel” ja “Vihm ja vein”(EKSA, 2015) ning novelle, luulet ja proosakatkendeid kirjandusajakirjades.