Eesti Nahakunstnike Liidu köitenäitus „Sinine ja must ja valge” Eesti Nahakunstnike Liidu köitenäitus 2. veebruar - 10. aprill Viimsi Raamatukogu vitriinides a Eesti Nahakunstnike Liidu köitenäitus „Sinine ja must ja valge”

2. veebruar - 10. aprill Viimsi Raamatukogu vitriinides

SININE ja MUST ja VALGE

Viimsi Raamatukogus

2. veebruaril, Tartu rahu 104. aastapäeval, heisati Viimsi raamatukogus koos meie riigilipuga ka Eesti Nahakunstnike Liidu köitenäitus „Sinine ja must ja valge”. Näitusele on kogunenud Eesti kirjanduse, kultuuri ja ajalooga seotud köited, Eesti ja vabaduse teemaga haakuvad väikevormid.
Kui eelmise näituse nimi „Valge” kõneles iseenda eest ja toetas meie ülesaamist pimedusest, siis nüüd, patriootlikult laetud veebruarikuul, näeme ka teisi värve: lumekeltsa alt juba vilksatavat isamaa musta mulda ja sinist taevast hallide hilistalviste pilvede vahelt, mulgi mehe kuueviilu ja ikka ka valget südametunnistust ja valgust tunneli otsas, mis on ehk eredam nüüd, mil talve selgroog peaks murtud olema.
Eksponeeritud on nii varasemaid teemaga haakuvaid teoseid kui ka päris uusi, selle väljapaneku jaoks tehtud köiteid ja objekte.

Näitusel osaleb 22 köitekunstnikku: Illu Erma, Külli Grünbach-Sein, Peep Gorinov, Eve Kaaret, Kadi Kiipus, Pille Kivihall, Sirje Kriisa, Leelo Leesi, Rutt Maantoa, Piret Männa, Tiina Piisang, Helen Maran Poll, Tähti Roosatalu, Dorel Sabre, Naima Suude, Signe Taremaa, Maie Teivik, Tulvi-Hanneli Turo, Maarja Undusk, Eve Vetemaa, Tiiu Vijar ja Merle Visak.

Näitus Viimsi raamatukogus jääb avatuks 31. märtsini 2024. a.

Eesti Nahakunstnike Liidu köitenäitus

SININE ja MUST ja VALGE Viimsi Raamatukogus 2 veebruaril, Tartu rahu 104 2. veebruar - 10. aprill Viimsi Raamatukogu vitriinides