Sirje Kriisa köitekunstinäitus Sirje Kriisa köitekunstinäitus 2. 11 - 6. 12 Viimsi Raamatukogu klaasvitriinis com Sirje Kriisa köitekunstinäitus
Viimsi Raamatukogu E - R 10 - 20,
L, P 10 - 16

Prangli harukogu E, K 12 - 18, T, N 10 - 16
Püünsi harukogu E, T, K, R 8:30 – 16:30 N 11 – 19
Lõuna 11:30 – 12:00

Randvere harukogu E – R 08:30 – 16:30
Lõuna 11:30 – 12:00


Pühapäeval, 24. novembril on Viimsi Raamatukogu 2. korrus suletud!

Reedel, 29. novembril on Viimsi raamatukogu korrastuspäevaks SULETUD!
E-kataloog    registreeru lugejaks siin

Sirje Kriisa köitekunstinäitus

2.11 - 6.12 Viimsi Raamatukogu klaasvitriinis

Sirje Kriisa köitekunstinäitus

Sirje Kriisa on naha- ja köitekunstnik, kes 1976.a. lõpetas kunstiinstituudi tarbekunstnikuna. Ta on töötanud ERKI-s, Eesti Rahvusraamatukogus ja Tallinna Keskraamatukogu Kännukuke haruraamatukogus.

1985 aastast on ta Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Nahakunstnike Liidu liige, 1996.a. Eesti Köitekunstnike Ühenduse asutajaliige ja juhatuse esinaine 2014.aastani. Alates 1995.a. kõigi rahvusvaheliste köitekunstinäituste ja konverentside  ”Scripta manent” toimkonna liige. Ta on korraldanud köite- ja nahakunstialaseid kursusi Eestis ja välismaal, läbi viinud loenguid ja üritusi; kavandanud nahatooteid kunstikombinaadile ”Ars”, nahkrõivaid ning aksessuaare erainimestele ja seadeid avalikku ruumi. Oma köidetega on ta esinenud paljudel näitustel nii kodu- kui ka välismaal.

 

Miks ma köidan raamatuid? Miks mul seda vaja on? Võib olla selleks, et teadvustada end kunstnikuna, visualiseerida loetut materjalis, et areneda, erineda ja meelde jääda. Ja muidugi, mis pole vähem tähtis: teenida leiba selle oskuse ja tööga. Kuigi inimkond on internetti nakatunud ja side pärismaailmaga hajumas, pole inimmõtted paberil kadunud ega raamatud surnud. On lihtsalt võimaluste paljusus.

 

Raamatud, mis sisaldavad ainult teksti, on lihtsalt raamatud, mida lugedes saadakse informatsiooni, teadmisi või esteetilist naudingut autori ideest. Neid hoitakse kodus riiulil või hoiustatakse ja laenutatakse raamatukogudes ning ka digitaliseeritakse ja levitatakse e-raamatuna.

Aga tekstist inspireeritud kunstiline raamatuköide oma originaalillustratsioonide, kujunduse, eriliste materjalide valiku, käsitsi köitmise viiside, mitmete tehnikate ning loomingulise lähenemise protsessi tõttu võib kujuneda tõeliseks kunstiobjektiks. Selline raamat võib isegi kaotada oma traditsioonilise kuju ja muutuda skulptuuriks. Sellised köited on tavaliselt ühes eksemplaris rariteetsed kunstiteosed, mida asjahuvilised võivad näha näitustel. Kuna köide on 3-mõõtmeline ese, oleks õige seda tegelikult käes hoida, avada, sirvida, uurida, lugeda, nuusutada ja puudutades tunnetada kasutatud materjali. Väga suured huvilised soetavad selliseid kunstilisi köiteid oma kogudesse. Ka Eestis on tänapäeval olemas mõned era-köitekollektsionäärid riiklike muuseumide kõrval.

 

Näitusel Viimsi raamatukogus on välja pandud läbilõige minu viimase 25 aasta loomingust.

Köidete valmistamisel olen kasutanud taimpark- ja kroomnahku, plastmassi, pärlmutrit, villast ja sünteetilist kangast, puupahku, messingit, vaske, puitu, optilist plastikut jm.

 

 

Soovid kursis olla raamatukogus toimuvaga? Liitu uudiskirjaga

Kasutajatele
Lugejaks registreerimine, laenutamine, pikendamine, viivis, tagastuskast, tasulised teenused, raamatukogudevaheline laenutus, interneti ja WiFi kasutamine, erivajadustega lugeja


Veebilehe privaatsuspoliitika

Raamatukogust
Dokumendid, ajalugu, statistika, kogud, raamatukogu nõukogu

Harukogud
Prangli harukogu
Püünsi harukogu
Randvere harukogu

Lingikogu
Andmebaasid, lugemissoovitused,
lastele, E-kataloog

Sotsiaalmeedias

Kontaktandmed
Viimsi Raamatukogu
Registrikood: 75021706
Randvere tee 9
Haabneeme alevik
74001 Viimsi
Telefon 56882673
Lasteteenindus 54004033

Kodulehtede tegemine aara.ee

Sirje Kriisa köitekunstinäitus

Sirje Kriisa köitekunstinäitus

Sirje Kriisa on naha- ja köitekunstnik, kes 1976 a 2.11 - 6.12 Viimsi Raamatukogu klaasvitriinis

Sirje Kriisa köitekunstinäitus

www.viimsiraamatukogu.ee © 2023 Viimsi Raamatukogu »