Kuidas koostada suguvõsakroonikat? Kuidas koostada suguvõsakroonikat? 8. oktoobril kell 18. 00 Viimsi Raamatukogus Raamatukoguüritustest osavõtjatel on soovitatav kanda maski! Kuidas koostada suguvõsakroonikat?
Viimsi Raamatukogu E - R 10 - 20,
L, P 10 - 16

Prangli harukogu E, K 12 - 18, T, N 10 - 16
Püünsi harukogu E, T, K, R 8:30 – 16:30 N 11 – 19
Lõuna 11:30 – 12:00

Randvere harukogu E – R 08:30 – 16:30
Lõuna 11:30 – 12:00


Pühapäeval, 24. novembril on Viimsi Raamatukogu 2. korrus suletud!

Reedel, 29. novembril on Viimsi raamatukogu korrastuspäevaks SULETUD!
E-kataloog    registreeru lugejaks siin

Kuidas koostada suguvõsakroonikat?

8. oktoobril kell 18.00 Viimsi Raamatukogus

Kuidas koostada suguvõsakroonikat?

Kuidas koostada suguvõsakroonikat?

 

Paljudel peredel on olemas oma suguvõsa minevikku käsitlev omanäoline ajalugu. Mõnikord on see püsinud alles vaid tänu põlvest põlve edasijutustatud lugudele. Teinekord jälle on keegi ärksam suguvõsaliige kirjutanud oma mälestused paberile ja need lebavad kusagil kummutisahtlis koos vanade fotode ja kolletunud dokumentidega.

Kõik see on tänuväärne lähtematerjal edasiseks uurimiseks ja suguvõsakroonika koostamiseks. Kroonika kirjapanemiseks on palju erinevaid võimalusi, kuid enamasti on ühiseks tunnuseks see, et ülestähendatu esitab minevikusündmusi ajalises järjestuses kaugemast ajast tänapäeva poole. Sageli meenutatakse vanimat teadaolevat esivanemate talu ja perekonnanime saamislugu. Kirjeldatakse ka seda, kuidas talus elati ja millised olid suhted naabritega. Omal kohal on suguvõsaliikmete sõnalised portreed.

Suguvõsakroonika oluline osa on põlvnemisskeem, mis on mõnikord joonistatud puukujulisena. Sealt saab vaadata, milline on erinevate inimeste sugulusvahekord. Samuti on näha, kas esivanema kunagi saadud perekonnanimi kandub tänapäeval edasi või on hoopiski hääbunud. Veel näitab skeem seda, kui elujõuline on suguvõsa, st kas see on kasvav või kahanev.     Lisaks tekstiosale ja põlvnemisskeemile sisaldab põhjalikult koostatud suguvõsakroonika ajaloolisi fotosid, dokumente, kaarte ja muid illustratsioone. Kroonikat ei pea ilmtingimata raamatutiraa¾ina trükkima - see võibki jääda käsikirjaliseks ainueksemplariks või arvutifailiks.    

Suguvõsauurijate ühendusel Eesti Genealoogia Selts möödus tänavu mais 30 aastat tegutsemise algusest. Sellega seoses saab suguvõsakroonika koostamisest põhjalikumalt kuulda 8.oktoobril algusega kell 18.00 Viimsi raamatukogus (Randvere tee 9, Haabneeme alevik) toimuval õppepäeval. Külaline on Jaan Tagaväli Eesti Genealoogia Seltsist.

Raamatukoguüritustest osavõtjatel on soovitatav kanda maski!

Soovid kursis olla raamatukogus toimuvaga? Liitu uudiskirjaga

Kasutajatele
Lugejaks registreerimine, laenutamine, pikendamine, viivis, tagastuskast, tasulised teenused, raamatukogudevaheline laenutus, interneti ja WiFi kasutamine, erivajadustega lugeja


Veebilehe privaatsuspoliitika

Raamatukogust
Dokumendid, ajalugu, statistika, kogud, raamatukogu nõukogu

Harukogud
Prangli harukogu
Püünsi harukogu
Randvere harukogu

Lingikogu
Andmebaasid, lugemissoovitused,
lastele, E-kataloog

Sotsiaalmeedias

Kontaktandmed
Viimsi Raamatukogu
Registrikood: 75021706
Randvere tee 9
Haabneeme alevik
74001 Viimsi
Telefon 56882673
Lasteteenindus 54004033

Kodulehtede tegemine aara.ee

Kuidas koostada suguvõsakroonikat?

Kuidas koostada suguvõsakroonikat?

Kuidas koostada suguvõsakroonikat? Paljudel peredel on olemas oma suguvõsa minevikku käsitlev omanäoline ajalugu Mõnikord on see püsinud alles vaid tänu põlvest põlve edasijutustatud lugudele 8. oktoobril kell 18.00 Viimsi Raamatukogus

Kuidas koostada suguvõsakroonikat?

www.viimsiraamatukogu.ee © 2023 Viimsi Raamatukogu »